Loading…

Regeneracja przekładni – Wrocław i okolice

Zajmujemy się regeneracją oraz uszczelnianiem przekładni (maglownic) kierowniczych do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Oferujemy Państwu kompleksową usługę związaną z diagnostyką układu kierowniczego, wymianą i naprawą przekładni kierowniczej.

Czym jest maglownica i jak działa?

Popularnie zwana maglownicą, przekładnia kierownicza, jest jednym z najważniejszych elementów nie tylko układu kierowniczego, ale całego samochodu. Jej sprawność ma decydujące znaczenie w kontekście bezpiecznej jazdy i możliwości poprawnego kierowania pojazdem. Podstawowym zadaniem przekładni jest bowiem przeniesienie ruchu kierownicy na ruch koła, co umożliwia poprawny skręt.

Czy wobec tak istotnej funkcji, jaką spełniają przekładnie kierownicze, odpowiedzialny kierowca może pozwolić sobie na bagatelizowanie zużycia maglownicy? Odpowiedź na to pytanie jest jasna – niesprawna przekładnia może oznaczać tragedię na drodze.

Podobnie jak wiele innych podzespołów w każdym samochodzie, również przekładnia kierownicza ma swoją określoną żywotność i podlega naturalnemu zużyciu, które następuje po przejechaniu określonej liczby kilometrów. W większości przypadków nie oznacza to jednak konieczności wymiany przekładni na nową. Rozwiązaniem jest profesjonalna naprawa, którą wykonamy dla Państwa w naszym warsztacie samochodowym.

Posiadamy trzy stanowiska do demontażu i montażu maglownic, w tym jedno stanowisko na auta ciężarowe.

Zdiagnozujemy usterkę, zdemontujemy maglownicę, zregenerujemy ją i sprawdzimy na stole testowym, po czym zostanie zamontowana do auta. Po takim zabiegu otrzymują Państwo w pełni sprawne auto.

Kiedy regenerować przekładnie?

Podstawowymi objawami uszkodzonej maglownicy są:

  • wycieki płynu z układu kierowniczego,
  • luzy, stuki na układzie kierowniczym,
  • problem z ustawieniem poprawnej zbieżności pojazdu,
  • zacinanie się przekładni podczas skrętu,
  • wyraźnie osłabione działanie wspomagania kierownicy.

Jeśli w trakcie jazdy zaobserwujemy większość z wymienionych powyżej symptomów, może oznaczać to, że stopień zużycia przekładni jest już bardzo wysoki. W takim przypadku najlepszym wyjściem będzie oczywiście skontaktowanie się z nami w celu umówienia wizyty serwisowej. Wykonamy kompleksową diagnostykę układu kierowniczego, co pozwoli z należytą precyzją określić kondycję maglownicy i wdrożyć niezbędne czynności naprawcze. Mieszkasz na terenie Wrocławia, Dolnego Śląska lub innego województwa i podejrzewasz zużycie przekładni kierowniczej w swoim samochodzie? Nie czekaj. Skontaktuj się z nami już dziś.